Dzisiaj, gdy profile DeviceLink są bardzo często wykorzystywane do przetwarzania danych dla różnych metod reprodukcji, ColorLogic ZePrA oferuje rozwiązanie do automatycznej konwersji barwy w plikach PDF za pomocą standardowych profili ICC oraz profili typu DeviceLink. To sprawia, że ZePrA jest idealnym uzupełnieniem CoLiPri, Copra i zestawu profili DeviceLink DLS. Nowa ZePrA, w wersji trzeciej, jest lepszym programem w stosunku do swoich starszych wersji dzięki dodaniu wielu nowych funkcji, które rozszerzają funkcjonalność aplikacji i ułatwiają codzienną pracę z plikami PDF.
Kreator instalacji ZePrA
Najłatwiejszą metodą automatyzacji konwersji barwy jest użycie kombinacji ZePrA i standardowych zestawów profili DeviceLink. To połączenie umożliwia konwersję plików PDF do standardowych warunków drukowania bez potrzeby zatrudniania eksperta od zarządzania barwą: wystarczy kilka kliknięć myszką i ZePrA automatycznie konfiguruje wszystkie niezbędne foldery oraz od razu jest gotowa do przetwarzania plików PDF, TIFF i JPEG poprzez konwersję przestrzeni: CMYK, RGB, przestrzeni wielokolorowych lub konwersji do skali szarości.
Dostępnych jest pięć różnych sposobów definiowania Twoich kolejek:
• normalizacja do przestrzeni kolorów dokumentu lub zdefiniowanych warunków wyjścia,
• normalizacja i konwersja do nowych warunków druku,
• SaveInk lub optymalizacji całkowitego pokrycia procentowego,
• bezpośrednia konwersja kolorów do nowych warunków druku,
• zastosowanie tylko krzywych gradacji.
Funkcje specjalne
Połączenie ZePrA i profili DeviceLink jest obecnie najprostszą i najszybszą metodą skonfigurowania serwera przetwarzania barw dla plików PDF oraz gdy potrzebujemy szerokich możliwości dostosowania konfiguracji do potrzeb naszej pracy. Przy pomocy okna konfiguracji, użytkownik może ręcznie zdefiniować dowolną kombinację konwersji kolorów. Indywidualne konfiguracje można zapisywać i stosować do dowolnego folderu lub kopiować i modyfikować dla innych typów konwersji. Konwersje kolorów można zdefiniować dla różnych typów obiektów w pracy. Ponadto dostępne są opcje dla docelowej obsługi kolorów, definicje specyficznych ustawień plików PDF, a od wersji 2.0, nowe możliwości zastosowania krzywych charakterystycznych druku i gradacji kanałów kolorów przy pomocy zupełnie nowego modułu. Przegląd funkcji zawiera wszystkie cechy ZePrA 3 w porównaniu z ZePrA 2. ZePrA to pierwsze rozwiązanie stworzone w celu zapewnienia pełnego wsparcia dla standardowych znaczników profili ICC DeviceLink i wykorzystania ich do zdefiniowania i konwersji pracy. Poza ogromną szybkością przetwarzania danych oferuje dodatkowo najwyższą jakość konwersji do wszystkich standardów PDF/X (od X-1a do najnowszych X-4 i X-5n).
Jakość konwersji można sprawdzić za pomocą zintegrowanego narzędzia do podglądu plików.
Zalety technologii SmartLink
Dodatkową opcją w ZePrA 2 jest moduł SmartLink, którego zaawansowany algorytm pozwala na konwersję barw bez wprowadzania niechcianych podbarwień do elementów przy wykorzystywaniu standardowych profili ICC. Zamiast “normalnej” konwersji barwy ICC z profilami, zależne od urządzenia, SmartLink generuje profil DeviceLink “w locie”, w oparciu o profile wejściowe i wyjściowe. SmartLink może służyć nie tylko do konwersji RGB-2CMYK ale także dla CMYK2CMYK, Gray-2-Gray, grey-2-CMYK, CMYK-2-Gray.
Dostępne są trzy różne metody konfigurowania SmartLink:
• W pełni automatyczny tryb SmartLink, gdzie wszystkie wymagane konwersje obliczone są w tle w formie profili DeviceLink w oparciu o źródło i cel przestrzeni kolorów RGB, CMYK lub Gray.
• Możliwe jest również wykorzystanie określonego profilu DeviceLink dla niektórych konwersji. Gdy kombinacja źródłowych i docelowych profili oraz sposób renderowania są wykrywane w pliku, SmartLink będzie korzystać z profili DeviceLink, które zostały zapisane na specjalnej liście. W przeciwnym wypadku profil jest obliczany w locie. Opcja ta jest powinna być szczególnie interesująca dla wszystkich tych klientów, którzy chcą korzystać z indywidualnych, edytowanych profili DeviceLink, takich jak np. DLS.
• Trzeci tryb to połączenie obu opcji. Po pierwsze, ZePrA wyszukuje odpowiednie profile DeviceLink na liście. Jeśli nie znaleziono żadnych profili, wymagane profile DeviceLinks są generowane w tle.
Zalety ZePrA w skrócie:
• Prosty interfejs, o przejrzystej strukturze, umożliwia szybką konfigurację i monitowanie stanu serwera.
• Wyjątkowa szybkość przetwarzania danych.
• Najwyższa jakość konwersji kolorów wynikająca z korzystania z technologii profil ColorLogic SmartLink i DeviceLink.
• Wyjątkowa jakość przetwarzania PDF. Oprogramowanie pracuje według specyfikacji Ghent Working Group (www.gwg.org) do obróbki plików PDF/X, co gwarantuje najwyższą jakość wygenerowanych plików PDF.
• Korekta krzywych gradacji dla procesu lub kolorantów.
• Zaawansowany moduł obsługi kolorów dodatkowych.
• Właściwa reakcja aplikacji z modułem SmartLink na osadzone profile ICC.
• W wersji 3.5 do interfejsu użytkownika został dodany język polski.