Obsługiwane typy plików
– PDF i PDF/X, kompozytowe lub rozbarwione PDF i PostScript
– EPS, DCS (wersja 1 i 2)
– JPEG
– TIFF
– TIFF/IT P1
– 1-Bit TIFF
– Scitex Handshake CT/LW
– Scitex NLW, NCT
– CopyDot
Rekomendowana konfiguracja komputera – procesor Intel® Core 2 Quad, Q6600 lub podobny, 2.4 GHz, 2 x 4 MB level 2 (L2) cache
– min. 2 GB RAM
– 500 GB HDD
– port USB
– 10/100 mbps sieć ethernet
– system operacyjny: Microsoft Windows 2003 Server, Windows Server 2008, Windows XP Professional, Vista lub 7.
ORIS Color Tuner // WEB
ColorTuner Pro // WEB jest systemem produkcji cyfrowych odbitek próbnych oferujący perfekcyjne odwzorowane barwy, zgodne z branżowymi standardami. System drukuje perfekcyjne odbitki dzięki opatentowanym algorytmom transformacji barwy z przestrzeni 3D do przestrzeni 4D i optymalizacji profili. Wynikiem jest standaryzowana barwa, powtarzalna na wszystkich typach atramentowych urządzeń do produkcji cyfrowych odbitek próbnych.
Kluczowe cechy
ColorTuner został zaprojektowany do pracy w architekturze klient – serwer. Instalacja serwera jest prosta i intuicyjna, nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z tym zadaniem. Konfiguracja serwera jest także bardzo prosta, dzięki wbudowanemu kreatorowi konfiguracji drukarek, który prowadzi użytkownika przez proces linearyzacji, kalibracji, profilowania i optymalizacji bazy kolorów dodatkowych. Użytkownik nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy która pozwoli na stworzenie, wysokiej klasy, serwera wydruków odbitek próbnych. Obecnie ColorTuner jest jednym z najłatwiejszych systemów w konfiguracji i codziennej obsłudze. Wbudowany kreator pozwala także na rekalibrację kolejki drukowania, do ustawień standardowych – ta koncepcja pozwala na stworzenie wielu kolejek drukowania z odwzorowaniem do standardu np. FOGRA39 lub FOGRA 41-47 i wykonania kalibracji wszystkich kolejek do standardu przy pomocy wydruku jednej serii wzorca kalibracyjnego.
Rozproszona architektura systemu pozwala na umieszczenie w kolejce druku plików przy pomocy standardowej przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Inny użytkownik może zaakceptować pracę do druku, zażądać certyfikacji do standardu i wynik w postaci tabeli, ze wszystkimi istotnymi informacjami, obejrzeć na swoim monitorze.
Dodatkowym rozszerzeniem koncepcji pracy zdalnej jest wbudowany moduł do ekranowych prób barwnych (sooftproof), w cenie systemu bez żadnych dodatkowych kosztów. Moduł wykorzystuje do pracy specjalnie opracowane rozszerzenie do programu Acrobat i pozwala zdalnemu użytkownikowi na ocenę kolorystyki odbitki i jej akceptację. System może zostać skonfigurowany w taki sposób, że wydruk pracy zostanie wykonany dopiero po akceptacji przez klienta lub po zwolnieniu jej przez administratora. Administrator może być na bieżąco informowany przez oprogramowanie o statusie zadań: dodaniu zadania przez klienta do kolejki i wydruku poprzez wiadomości poczty elektronicznej wysyłanej automatycznie przez ColorTuner.
Wyjątkowo silną stroną ColorTuner są narzędzia do profilowania: wbudowany moduł liczący profile drukarki oraz moduł do optymalizacji profili w trybie iteracyjnym / automatycznym oraz ręcznym poprzez edycję pojedynczych kostek pomiarowych w definiowalnym zakresie. Dzięki takiej funkcjonalności, program który mogą obsługiwać osoby bez przygotowania w zakresie zarządzania barwą, oferuje specjalizowane narzędzia przeznaczone dla ekspertów. W czasie profilowania, osoba będąca ekspertem w tej dziedzinie, może przerwać proces w trybie automatycznym i w dowolnej chwili, po wprowadzeniu koniecznych poprawek, wrócić do niego. program oferuje nawet przycisk “Cofnij”, który zapobiega wprowadzeniu do systemu np. złych danych pomiarowych z uszkodzonego wzornika do profilowania. ColorTuner jako jedyny program na rynku zapewnia taką funkcjonalność i elastyczność działania.
Dodatkowo mamy do dyspozycji narzędzia do pracy z danymi pomiarowymi: możemy kompensować wpływ wybielaczy optycznych zawartych w papierze na pomiar (nie musimy posiadać spektrofotometru z filtrem odcinającym UV), możemy uśredniać wielokrotne pomiary oraz wygładzać dane pomiarowe w celu wyeliminowania niejednorodności.
Innym elementem systemu, który jest niezbędny przy tworzeniu wysokiej jakości odbitek próbnych jest standardowo wbudowany moduł do tworzenia i edytowania kolorów dodatkowych. Oprócz standardowych bibliotek Pantone i HKS, które są dostarczone z programem, użytkownik może wprowadzić do systemu własne barwy poprzez pomiar spektrofotometrem lub ręcznie przez wprowadzenie wartości L*a*b*. Moduł pozwala nam na optymalizację wydrukowanej barwy przez użycie kreatora lub edycję wartości procentowych. Dodatkowo możemy:
• zdefiniować indywidualną krzywą charakterystyczną druku dla każdej barwy osobno (lub jedną, standardową dla wszystkich),
• ustawić współczynnik nieprzezroczystości,
• ustawić kolejność druku w stosunku do CMYK (przed czy po),
• wprowadzić dokładną charakterystykę farby przez pomiar zrastrowanych wartości tonalnych w zakresie od 1-100 %.
Korzyści
• dokładny, powtarzalny
• stabilna architektura (praca 7/24, bez konieczności częstego restartowania serwera)
• pełna automatyzacja
• wydruk prac przez przeglądarkę internetową, foldery i wirtualne drukarki
• odwzorowanie do standardów branżowych, np. ISOcoated v2, Gracol, SWOP, 3DAP
• wszystkie potrzebne narzędzia do zarządzania barwą są zgromadzone w jednym miejscu
• rozbudowany moduł do obsługi barw typu „spot” z możliwością wielokrotnej optymalizacji oraz definicji krzywej przyrostu
• testowy pasek kontrolny Fogra/Ugra v3.0 w komplecie
• obsługa profili Hexachrome® / n-Channel
• w cenie moduł do softproof
• opcjonalny moduł do certyfikacji odbitek z możliwością pracy zdalnej
• opcjonalny moduł do wykonywania odbitek ze zrastrowanych plików TIFF, LEN, z systemów rip i workflow
• opcjonalny moduł do symulacji rastra do liniatury 175 lpi