Oszczędzaj czas i pozyskuj nowych klientów

Inteligentne kalkulacje wraz z optymalną ścieżką produkcji, to podstawa naszego systemu.

Zarządzaj swoją drukarnią online

Poznaj system MIS Poligrafia

Oferowany przez nas system MIS-Poligrafia jest systemem klasy MIS (Management Information System). System ten powstał w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia w tworzeniu oprogramowania dedykowanego branży poligraficznej. Jest on opracowywany i rozwijany na zlecenie katowickiej Drukarni „Wydruk”, w ramach realizacji projektu związanego z wdrożeniem systemu typu Business-to-Business (2012 – 2014 r.). System jest aktualnie rozwijany także w oparciu o wymagania funkcjonalne, które określiliśmy wspólnie z Drukarnią „Poligrafia Plus” w podobnym projekcie Business-to-Business (projekt o dofinansowanie złożony na początku 2014 r.).

 • Wspomaganie

Założenia systemu dostosowane są dla wspomagania pracy drukarń offsetowych, w tym przedsiębiorstw wyposażonych w maszyny cyfrowe. System MIS-Poligrafia jest produktem informatycznym, który wspiera i automatyzuje procesy biznesowe na każdym etapie realizacji zlecenia. W ten sposób realnie wspomaga pracę całego Przedsiębiorstwa.

 • Stanowiska

Integralną częścią systemu jest aplikacja stanowiskowa przeznaczona m.in. dla drukarzy i introligatorów. Zawiera ona np. plan druku dla wybranej maszyny, wspomaga gospodarkę magazynową. Pozwala również na deklarowanie dodatkowych czynności, które okazały się konieczne na etapie produkcji, a nie zostały przewidziane w kalkulacji.

 • Sklep internetowy

System MIS-Poligrafia powiązany jest z tzw. sklepem internetowym – aplikacją internetową typu Web-to-print, umożliwiającą wybór i zlecenie druku danego produktu poligraficznego.

 • Optymalizacja

Wyjątkową cechą systemu jest automatyczna optymalizacja ułożenia użytków na arkuszu, pozwalająca na łączenie części danej publikacji, jak również różnych zleceń! Właściwość ta pozwala na uzyskanie oszczędności w wykorzystaniu materiałów drukarskich (arkuszy i płyt drukowych). Rozwiązania proponowane przez system uwzględniają wielkość kalkulowanego nakładu. W obliczeniach stosowane są algorytmy genetyczne, pozwalające na szybką analizę wielu możliwych opcji w projektowaniu arkusza drukarskiego.

 • Kalkulacje

Szczególnym wyróżnikiem systemu MIS-Poligrafia jest zaawansowany moduł kalkulacji poligraficznej, zapewniający sprawną współpracę w modelu Business-to-Buiness pomiędzy Drukarnią i Kontrahentami. Każde zapytanie ofertowe rejestrowane jest w systemie, dzięki czemu istnieje możliwość monitorowania skuteczności kalkulacji. Kalkulacje w systemie są bardzo rozbudowane i uwzględniają wiele szczegółów i niuansów związanych z drukiem danego zamówienia.

 • Raporty

Teraz możesz mieć wszystko pod kontrolą. Nasze oprogramowanie dla drukarni jest wyposażone w moduł raportowania. Posiadamy rozbudowaną bazę gotowych raportów związanych m.in. z księgowością, sprzedażą, czy drukiem.

 • Księgowość

Wystawianie faktur z MIS Poligrafia to przyjemność. Wystarczy wskazać zlecenie lub grupę zleceń, a program sam wygeneruje fakturę i wyśle ją do klienta. Jeśli dokument nie zostanie zapłacony na czas, system wyśle zawiadomienie o zaległości. Moduł księgowości pozwala na obsługę klientów zagranicznych i wystawianie faktur zgodnych z normą europejską. Istnieje możliwość eksportu danych do innych programów tj. Symfonia.

 • Logistyka

Moduł pozwala na obsługę logistyki w pełnym zakresie. Poczynając od przysłania zapytań ofertowych, przez negocjację cen, a kończąc na zleceniu i zarządzaniu transportem arkuszy.

 • Produkcja

Zawsze na czas. Nasz moduł produkcji pozwala na kompleksowe zaplanowanie i sterowanie przebiegiem produkcji druku i introligatorni, obsługę stanowiska drukarzy, obsługę magazynu i komunikację z dostawcami materiałów.

 • Impozycje

Kolejną unikalną cechą naszego systemu jest możliwość wykonywania automatycznych impozycji. Zaraz po wygenerowaniu i zoptymalizowaniu, arkusze zostają przesłane do modułu, gdzie inteligentne algorytmy dokonają elektronicznego montażu.

 • Zarządzanie relacjami z klientem

Nasz system jest wyposażony w moduł spełniający założenia CRM (ang. customer relationship management), pozwalający na kompleksową obsługę klienta. Stworzyliśmy narzędzia umożliwiające precyzyjny mailing (kalkulacje, elektroniczne dokumenty np. e-faktury, oferty itd.), czy też zarządzanie danymi procesami biznesowymi, w odniesieniu do poszczególnych pracowników w przedsiębiorstwie klienta (zlecenia, dokumenty księgowe, produkcja).

 • Pliki

Teraz przesyłanie plików może być dużo prostsze! Nasze oprogramowanie dla poligrafii eliminuje problem związany z umiejętnością obsługi technologi FTP. U nas serwer FTP jest zintegrowany z aplikacją, a klient przesyła pliki przez przyjazną stronę www. Ogromną zaletą jest to, że zaraz po przesłaniu, pojawi się automatycznie wykonany raport preflight, dzięki temu unikniesz problemu związanego z źle przygotowanymi plikami do druku.

 

Dowiedz się więcej:

http://meritumit.pl:83/prezentacja_2015_czerwiec/